Pozbądź się zapalenia zatok w pięciu krokach.

Pozbądź się zapalenia zatok w pięciu krokach.

Choroby zatok są częstym problemem w czasie jesieni i zimy. Ból, szczególnie przy pochylaniu się, może skutecznie uprzykrzyć życie wielu z nas. Pamiętajmy, że zatoki można leczyć na różne sposoby. Medycyna proponuje lekarstwa pomagające pozbyć się problemu. My jednak chcielibyśmy cię przekonać do tradycyjnych metod leczenia, opartych na ziołach.

Przedstawiamy top 5 domowych sposobów radzenia sobie z zapaleniem zatok.

Sposób pierwszy:

Rozgnieć czosnek lub rozkrój cebulę. Możesz wdychać ulatniające się z nich opary. W przypadku pojawienia się łzawienia lub jeśli zapach okaże się zbyt drażniący, powinno się zaprzestać stosowania tej metody.

Sposób drugi:

Miska z gorącą wodą i ręcznik. Możesz się zdziwić jak bardzo mogą okazać się pomocne przy zapaleniu zatak. Wdychaj parę wodną z dodatkiem zapachu ziół lub olejków eterycznych. Tym sposobem pozbędziesz się bólu głowy i rozrzedzisz wydzielinę.
W przypadku pojawienia się bólu u nasady nosa, wykonać można inhalację z roztworem soli. Aby przygotować się do takiej inhalacji, w misce gorącej wody (2 litry) rozpuść od czterech do sześciu łyżek soli morskiej lub kuchennej.
W przypadku pojawienia sie kataru, warto zastanowić sie nad zastosowaniem do inhalacji ziół rozkurczowych. Są wśród nich skrzyp polny, szałwia, rumianek, tymianek i mięta pieprzowa. Dodaj olejek eteryczny.
W misce przygotuj 1 litr gorącej wody, do której dodaj 50 gramów jednego z wyżej wymienionych ziół. Wdychaj taką mieszankę około 10 minut.
Inhalacje należy stosować przez siedem dni. Skrupulatnie nie opuszczając żadnego z nich. Pamiętaj jednak, że jeśli masz cerę naczynkową, nie możesz stosować tego zabiegu.

Problem z zatokami
Problem z zatokami

Sposób trzeci:

Możesz też stosować przyprawy ziołowe. Np. Herbata z imbirem lub cynamonem oczyści górne drogi oddechowe. Skuteczne w twoim przypadku może się okazać wdychanie oparów świeżo startego chrzanu.

Sposób czwarty:

Trzy łyżki stołowe wysuszonego skrzypu błotnego dodaj do jednego litra wody i gotuj dwadzieścia minut na lekkim ogniu. Potem pozostaw jeszcze około godziny do naciągniącia. W tak przygotowanej mieszance namocz lniany kompres, na który połóż folię, a na nią ręcznik lub koc. Przykładaj kompres do bolącego miejsca. Pamiętaj, żeby namaczać okłady gdy będą wysychały. Skrzyp błotny możesz zbierać w maju i czerwcu.

Sposób piąty:

Jest to sposób nie dla wszystkich. Warto przy jego wypróbowaniu uzbroić się w cierpliwość. Chodzi o nalewkę. W tym celu posiekaj dziesięć ząbków czosnku, zmieszaj z garścią wysuszonych kwiatów dziewanny. Zalej szklanką spirytusu i pozostaw w słoiku na dwa, do trzech tygodni w ciemnym i chłodnym miejscu. Po zalecanym czasie przecedź i przelej do butelek. Po pięciu miesiącach będziesz miał nalewkę. Pij ją trzy razy dziennie.

Ziele zamiast antybiotyku

Przedstawiliśmy pięć sposobów na przywrócenie zdrowia zatokom. Warto zastosować przynajmniej niektóre z nich, jako alternatywę dla antybiotyków. Życzymy zdrowia.

Produkty powiązane

Srebro koloidanle AG10

Herbatka zatoki 20sasz.

Zatoki 30kps.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *