Glistnik – żeby pozbyć się problemów zdrowotnych

Glistnik – żeby pozbyć się problemów zdrowotnych

Glistnik – żeby pozbyć się problemów zdrowotnych

Glistnik jaskółcze ziele - dorasta do dziewięćdziesięciu centymetrów wysokości. Rośnie na całym świecie. Spotkać można tą roślinę w różnych miejscach, od łąk, po wysypiska śmieci.
Aby leczyć potrzebujemy jej ziele lub korzeń, które zbiera się przede wszystkim przed kwitnieniem. Następnie suszy się cienką warstwę w temperaturze do 35 stopni.

Glistnik kryjący bogactwo

Jakież to bogactwo flawonoidów, alkaloidów i kwasów organicznych, działających uspokajająco, rozkurczowo, żółciopędnie, a także przeciwuczuleniowo. Te substancje niszczą pierwotniaki, grzyby i bakterie.
Polska nazwa - jaskółcze ziele pochodzi prawdopodobnie od możliwości przywracania wzroku jaskółkom, którym wydłubano oczy. Taką moc przypisywał glistnikowi starożytny rzymski pisarz – Piliniusz.

Wszechstronny glistnik

Faktem jest, że to zioło:
– pomaga pozbyć się bólu,
– spowalnia pracę mięśnia sercowego,
– ma wpływ na obniżenie ciśnienia krwi,
– oddziałuje żółciopędnie,
– dobrze wpływa na układ pokarmowy, regulując jego pracę.

Nie jest jeszcze w pełni potwierdzone jego działanie przeciwnowotworowe (chodzi o wyciągi alkoholowe).

Pozbądź się kurzajek. Pomoże glistnik

Jeśli masz kurzajki, brodawki, możesz zastosować ekstrakt z glistnika. Zabija on bakterie i wirusy, za które jest odpowiedzialny wirus brodawczaka ludzkiego, nazywany też HPV.
Możesz również smarować kilka dni sokiem kurzajkę. Znikają one po tym czasie, jednak czasem kuracja musi potrwać dłużej. Pamiętaj, aby nie sok z glistnika nie miał kontaktu z oczami. Może to spowodować przykre konsekwencje.

Uspokoić się z glistnikiem

Jaskółcze ziele może też uspokajać. Dzieje się tak, ponieważ wykazuje działanie przeciwskurczowe i przeciwbólowe. Na dobry sen i skołatane nerwy polecamy zatem odwar z glistnika. Można go przygotować w prosty sposób, zalewając pół łyżki stołowej ziela glistnika, szklanką letniej wody. Powinno się taką ciecz ogrzewać pod przykryciem, na parze przez pół godziny. Następnie należy odstawić taki odwar na dziesięć minut i przecedzić. Pić trzy razy dziennie od jednej, do dwóch łyżek stołowych.

Glistnik na twoje serceziele-glistnika

Także przy chorobach układu krwionośnego można stosować to zioło. Jeśli chcesz obniżyć ciśnienie krwi i zapobiec epizodom niedokrwiennym, rozważ zastosowanie glistnika.

Glistnik, czyli ból żołądka pokonany

Jeśli boli cię żołądek również zastosuj glistnik. Działa on bowiem rozkurczowo. Rozważ zastosowanie nalewki z jaskółczym zielem, a problemy żołądkowe mogą zniknąć.
Przetwory z glistnika możesz zastosować w celu złagodzenia bólów miesiączkowych.
Oprócz działania rozkurczowego, można go stosować też żółciopędnie i moczopędnie. Łatwiejsze będą też wypróżnienia.

Glistnik nie zawsze bezpieczny

Podczas doustnego stosowania glistnika, należy uważać na wątrobę.
Od stuleci wykorzystuje się to ziele w leczeniu schorzeń właśnie tego organu. Nasi przodkowie skutecznie leczyli wątrobę, jednak nowe badania nad glistnikiem dowodzą, że jaskółcze ziele jej szkodzi. Mówi się o jego toksycznym działaniu. Nie należy go stosować po przebytych chorobach wątroby, przy stosowaniu leków zaburzających jej pracę. Jeśli stosujesz glistnik powyżej miesiąca powinieneś zbadać aktywność enzymów wątrobowych. Jeśli cierpisz na jaskrę, chorobę wrzodową lub jesteś w ciąży, nie stosuj wyciągu z tego ziela.

Produkty powiązane

Ekstrakt z glistnika 1.2ml

Ziele glistnika 50g

3 Comments

  1. Nie próbowałam glistnika ze względu właśnie na to co podobno czyni z wątrobą 🙂 jednak potwierdzam, że dzięki niemu udało mi się pozbyć kurzajki, która nie chciała zejść 🙂

  2. Czmu w artykule o glistniku jaskółczym zielu nie ma jego zdjecia tylko jest ziarnopłon i przytulia??

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *