ZDROWIE NASZYCH NÓG

ZDROWIE NASZYCH NÓG

„Nawet najpiękniejsze nogi gdzieś się kończą” Julian Tuwim

Piękne, zdrowe nogi są wizytówką każdego człowieka, zwłaszcza kobiety.

Wszelkie opuchlizny, pajączki, żylaki - umniejszają im piękna, ale przede wszystkim zdrowia, a niekiedy spędzają sen z powiek.

W jaki sposób zapobiegać - a jak już pojawią się problemy – to jak przeciwdziałać problemom?

Oto kilka najistotniejszych porad:

CODZIENNIE ĆWICZ!

Wszelkie ćwiczenia fizyczne wpływają na usprawnienie działania układu krążenia. W szczególności: bieganie, jazda na rowerze, spacery. Wszystko to wpływa na nasze prawidłowe krążenie. Często pracując na siedząco bądź na stojąco – musimy pamiętać o choćby minimalnych ćwiczeniach, krótkich przerwach na „rozprostowanie kości”, rozciągnięcie się. Pomogą nam: ruszanie palcami, napinanie i rozluźnianie łydek. Pamiętajmy o ważnej rzeczy podczas siadania – NASZE NOGI NIE LUBIĄ POZYCJI NOGA NA NOGĘ – doprowadzamy w ten sposób do ucisku żył!

PRZEJDŹMY NA ZDROWA DIETĘ.

Zdrowa dieta to taka:

- bez cukru;

- niezdrowego tłuszczu;

- jak najmniej produktów przetworzonych, jak najmniej konserwantów;

Zastąpmy taką żywność:

- świeżymi owocami i warzywami;

- dużą ilością błonnika;

- w szczególności ważne jest spożywanie pokarmów z dużą ilością witaminy C, rutyny (papryka, pietruszka, owoce cytrusowe, kasza gryczana, tłuste ryby i orzechy).

ZWRÓĆMY UWAGĘ NA ODPOWIEDNIĄ SUPLEMENTACJĘ!

Nasze żyły potrzebują produktów zawierających zmikronizowaną diosminę  lub kasztanowiec. Spokój dla nóg przyniesie również smarowanie nóg kremami, żelami zawierającymi wyciągi z heparyny oraz arniki i kasztanowca, które to uszczelnią naczynia i podziałają kojąco na przemęczone całym dniem pracy nogi. Jeżeli jednak nie jesteś w stanie w pracy wygospodarować chwili na wykonanie kilku ćwiczeń, zaopatrz się w specjalną odzież przeciwżylakową, z tzw. stopniowanym uciskiem. Pomogą nam: rajstopy, pończochy, a nawet podkolanówki. Mechanicznie uciskają wypychając całą krew w górę, nie dopuszczają do poszerzania żył i sprawiają, że pod koniec dnia nogi nie bolą, są „lekkie” i nie puchną”.

ZADBAJMY O ODPOWIEDNI CZAS ODPOCZYNKU!

Pozwólmy sobie na taki moment – choć 15 minut dziennie, poleż z uniesionymi nogami, oprzyj o ścianę, połóż wyżej na kilka poduszek – usprawnisz w ten sposób krążenie.

ZAINWESTUJ W WYGODNE BUTY!

Dobre i wygodne buty – to podstawa całego stroju.

Nie mogą być za ciasne, uwierać, obcierać, być zrobione z tworzyw sztucznych i nie oddychających. Przede wszystkim kobiety powinny zrezygnować z noszenia wysokiego obcasa – nie sprzyja to dobremu krążeniu. Nośmy wysoki obcas okazjonalnie. Jeśli zdajemy sobie sprawę z problemów naszych nóg – unikajmy tego! Nasze nogi nam się odwdzięczą, i poniosą nas daleko!

JEŚLI MAMY NADWAGĘ – SCHUDNIJMY!

Nadwaga, otyłość – to nasi wrogowie.

Nasze narządy są obtłuszczone, krążenie pogarsza się, mamy problemy z cholesterolem, sercem, stawami. Po jakimś czasie praktycznie każdy układ naszego organizmu zaczyna „szwankować”.

Jeśli powinieneś, schudnij, twoje nogi zyskają nie tylko ładniejszy wygląd, ale przede wszystkim zdrowie!

 

WAŻNE!!!

Powyższe (jak zresztą i każde) propozycje nie zastąpią jednak porady specjalisty. Tak więc, jeśli wystąpi jakiś poważny problem naszego zdrowia – nie zwlekajmy z wizytą bądź konsultacją u specjalisty!

Produkty powiązane

Zobacz większe Olej żywokostowy z gojnikiem 100ml

Maść Tygrysia Chłodząca, 100ml, Remedium Natura

Krem Laurowy Stawosan Q7, 150 ml, NOVAFARM

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *