Ssanie oleju kokosowego – czy to dla mnie?

Ssanie oleju kokosowego – czy to dla mnie?

CZYM JEST OLEJ KOKOSOWY?

Olej kokosowy powstaje poprzez tłoczenie kopry, czyli wysuszonego miąższu orzechów palmy kokosowej. Zawiera aż 63% tłuszczu, dlatego olej kokosowy jest nie tylko idealny do płukania nim ust, ale również jako kosmetyk do pielęgnacji ciała.

RAFINOWANY CZY NIERAFINOWANY?

Olej nierafinowany wyciskany jest w niskiej temperaturze, nie traci przy tym witaminy E, która chroni przed jełczeniem oraz reszty swoich witamin.

Za to olej rafinowany produkowany jest w wysokiej temperaturze, do tego za pomocą rozpuszczalników, którymi są zazwyczaj silnie działające środki chemiczne. Podczas tego procesu w oleju pojawiają się kwasy tłuszczowe trans, które podnoszą poziom cholesterolu, prowadzą do zaburzeń metabolicznych i nowotworów.

Myślę, że każdy kto jest świadom jak powstają oba rodzaje wybierze mądrze.

 SKĄD SIĘ WZIĄŁ TAKI POMYSŁ?

Metoda ssania oleju wywodzi się z ajurwedy, czyli tradycyjnego indyjskiego system holistycznego leczenia. Ajurweda postrzegana jest jako kolebka medycyny, jest najstarszym systemem opieki zdrowotnej, dlatego myślę, że warto wypróbować sprawdzone sposoby naszych przodków.

ZAGROŻENIE CZAJĄCE SIĘ W NASZEJ BUZI!

Czy jesteście świadomi jak wiele milionów bakterii, grzybów, wirusów i pasożytów gromadzi się na języku, pomiędzy zębami i na dziąsłach? Czy wiecie, że podczas zwykłego mycia zębów, zostaje odkażone tylko 10% jamy ustnej? A żeby to sobie bardziej wyobrazić podam przykład: na malutkim kawałku płytki nazębnej wielkości czubka wykałaczki znajduje się od miliona do 100 milionów bakterii.

Jeśli jama ustna jest zdrowa, jelita również. Jeśli jama ustna i zęby są w złym stanie oznacza to, że twoje ciało także jest chore. W jamie ustnej znajdują się dowody na istnienie takich chorób jak: cukrzyca, odra, białaczka, syfilis, bulimia, rak, zespół jelita drażliwego, zgaga i inne dolegliwości.

JAKIE KORZYŚCI DAJE PŁUKANIE UST OLEJEM KOKOSOWYM?

  • czyszczenie całej jamy ustnej z wirusów, bakterii, grzybów, które są powodem chorób zębów i dziąseł
  • pomaga pozbyć się próchnicy
  • odświeża oddech
  • pomaga zagoić krwawiące dziąsła
  • wybiela zęby
  • wzmacniania mięśnie żuchwy i ust, co sprawia, że skóra robi się bardziej elastyczna i nie opada
  • wspomaga cały organizm, ponieważ łączy się ze śliną, aktywując enzymy odpowiedzialne za pochłanianie toksyn z krwi, działa jak magnez
  • poprawia pracę żołądka i jelit
  • pomaga w usunięciu nagromadzonego śłuzu z gardłą i zatok podczas choroby

W JAKI SPOSÓB STOSOWAĆ OLEJ KOKOSOWY?

Zaleca się użyć nierafinowanego oleju, aczkolwiek każda próba oczyszczenia jest dobra nawet tym rafinowanym olejem. Najlepiej jest zrobić to z rana, bo wtedy w naszej buzi jest najwięcej zarazków. Płuczemy przez 20 minut łyżkę oleju, na początku nie jest to takie proste dlatego można zacząć od małej łyżeczki. Jeśli na początku nie będziesz w stanie wytrzymać 20 minut, spokojnie 10/15 też będzie okej. Na koniec wypluj olej, pod żadnym pozorem go nie połykaj, ponieważ kumuluje on w sobie wiele toksyn. Najlepiej wypluć go w papier i do kosza, ponieważ zgęstniały olej może zapchać rury w toalecie czy zlewie. Płuczemy zęby wodą i myjemy już normalnie szczoteczką. Cały proces może wydawać się skomplikowany, ale pierwsze rezultaty jakie można zaobserwować to zdecydowana poprawa oddechu i ustąpienie krwawienia dziąseł. Po dłuższej kuracji można zauważyć odpadanie kamienia nazębnego, poprawę stanu skóry, czy wyleczenie zapalenia oskrzeli.

Zachęcam cię do spróbowania! Uważam, że warto poświęcić swój czas i około 30 zł dla takich efektów. Spróbuj płukać jamę ustną olejem kokosowym przez 30 dni, a nawet i dłużej. Zobaczysz, że podczas kolejnej wizyty u dentysty nie wydasz majątku i oszczędzisz sobie bólu.

Produkty powiązane

Olej kokosowy 200 ml

Ziajka pasta do zębów dla dzieci bez fluoru z xylitolem 50ml

Pasta do zębów Vilcacora z naturalnymi wyciągami roślinnymi, 75ml

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *