Solne pluskanie, o solnej kąpieli z solą Epsom

Solne pluskanie, o solnej kąpieli z solą Epsom

  Po męczącym, stresującym dniu, wielu z nas marzy się relaksująca, odprężająca kąpiel. Opowiemy ci dzisiaj o kąpieli godnej prawdziwej księżniczki, ale też wojownika, codziennie zmagającego się z wyzwaniami współczesnego świata. Trzy razy w tygodniu warto poświęcić dwadzieścia minut na kąpiel z dodatkiem soli Epsom, aby zyskać piękny wygląd, a przede wszystkim zdrowie.

Z ziemi angielskiej, do Polski

  W angielskim mieście Epsom, odparowano kiedyś ze źródeł wody mineralnej związek MgSO4. Inaczej mówiąc, był to siarczan magnezu. Ten niepozorny związek wygląda zupełnie jak sól kuchenna. Jego cechy, to: brak zapachu, pH obojętne dla skóry, a ilość czystego magnezu wynosi co najmniej 9,7%. Siarki jest nie mniej niż 12,9%. Wszystko to sprawia, że sól Epsom, zwana też siarczanem magnezu, korzystnie wpływa na nasz wygląd i dobre samopoczucie. Kąpiel z jej dodatkiem czyni skórę miękką. Dobrze też ją złuszcza. Jest skuteczna w procesie gojenia się ran i różnego rodzaju podrażnień, a trądzik, grzybica i łuszczyca już nie stanowią problemu, bowiem siarczan magnezu działa wspomagająco w ich leczeniu. Pomaga też pozbyć się przykrego zapachu stóp. Likwiduje tez uczucie ich ciężkości oraz zmęczenie. Usuwa skurcze i łagodzi różnego rodzaju bóle mięśni, kręgosłupa po stłuczeniach i kontuzjach.

  Jeśli chcemy, aby nasze mięśnie, enzymy i nerwy sprawnie funkcjonowały, zażywajmy kąpieli z dodatkiem siarczanu magnezu. Utrzymuje ona równowagę elektrolitową organizmu. Zapobiega też powstawaniu chorób serca, usprawniając jego pracę. Oprócz tego ma działanie obniżające ciśnienie krwi, a tętnice stają się elastyczne. Zmniejsza się ryzyko wystąpienia udarów, ataków serca. Chroni także przed nagłymi zgonami.

  Na pewno sól Epsom ma właściwości ochraniające przed nasileniem się objawów cukrzycy. Dzieje się tak, ponieważ siarczan magnezu jest ważnym składnikiem w przetwarzaniu insuliny, a organizm lepiej ją przyswaja.

  Tą sól można przyjmować w postaci roztworu, aby uporać się z zaparciami. W mniejszych ilościach może być stosowana żółciopędnie. W przypadku wystąpienia zatruć pokarmowych i zaparć również pomoże.

  Jeśli twój organizm uległ zatruciu przez metale ciężkie i inne toksyny, wystarczy kąpiel z dodatkiem siarczanu magnezu. Skóra jest naturalnie porowata i podczas kąpieli z siarczanem następuje odwrócona osmoza, w wyniku której toksyny są wydalane z organizmu.

  Kąpiel z dodatkiem soli korzystnie wpływa też na prawidłowe działanie układu nerwowego. W stresie, organizm traci magnez i zwiększa się poziom adrenaliny. Napięcie nerwowe oddziałuje na wygląd skóry i jej stan. Siarczan, który rozpuszczamy w ciepłej wodzie jest przyjmowany przez skórę. W ten sposób uzupełnia się poziom magnezu, mający działanie uspokajające i działające na cały układ nerwowy.

 

Przyjmować sól, cieszyć się zdrowiem

  Zajmijmy się przez chwilę magnezem, zawartym w siarczanie. Najlepiej go przyjmować przez skórę, za sprawą kąpieli. Jest ważny dla naszego zdrowia, ponieważ:

- jest ważnym czynnikiem wzrostu,

- buduje nasze kości i przeciwdziała osteoporozie,

- dostarcza energii do prawidłowej pracy mięśni i komórek nerwowych.

- chroni przed chorobami serca i wspomaga ich leczenie,

- pozytywnie działa na układ nerwowy, poprawiając pamięć i koncentrację, uspokajając i odprężając,

- chroni nasz organizm przed toksynami, takimi jak ołów, rtęć,

- działa rozkurczająco i rozluźniająco,

- składają się z niego błony komórkowe i tkanki.

 

Z wodą - do mycia i picia

  Jeśli chcesz wziąć kąpiel z solą angielską, rozpuść szklankę soli w wannie z ciepłą wodą. Zanurz się w tak przygotowanej mieszance do pasa. Pamiętaj, żeby siedzieć w niej od piętnastu, do dwudziestu minut. Nie używaj płynów do kąpieli i mydła. Po takiej kąpieli powinno się nasmarować skórę balsamem, ponieważ staje się sucha pod wpływem działania soli. Później już można pójść spać, ponieważ ten zabieg pielęgnacyjny ma działanie relaksujące.

  Jeśli natomiast chcesz zadbać o nogi (np. podczas grzybicy stóp i paznokci), rozpuść pół szklanki soli w misce z ciepłą wodą. Mocz stopy raz dziennie, przez piętnaście minut.

 W przypadku ukąszenia owadów rozpuść dwie łyżki soli w szklance ciepłej wody. Zanurz w niej gazę, którą następnie przyłóż do ukąszonego miejsca na skórze.

  Siarczan magnezu można też pić. Pamiętaj, że nie wszyscy jednak mogą to robić. Tak przygotowanego roztworu nie mogą spożywać dzieci i kobiety w ciąży. Jeśli nie dotyczy ciebie ten zakaz, rozpuść łyżkę siarczanu w szklance z ciepłą wodą. Pamiętaj, że taki środek działa przeczyszczająco.

 

Zdrowie i uroda - tego kąpiel ci doda

  W dzieciństwie część z nas na pewno zetknęła się z baśniami o tajemnych eliksirach i kąpielach, dających zdrowie i piękny wygląd. Wraz z upływem lat przestajemy wierzyć w ich cudowną moc. Pozostaje w nas jednak tęsknota za baśniowością. Chęć chwilowego oderwania się od rzeczywistości. Częściowo możemy urzeczywistnić swoje marzenia, zażywając kąpieli z solą Epsom. To taka kropelka magii na co dzień.

Produkty powiązane

Ultracienkie Wkładki Higieniczne, 30 sztuk SHUYA, 30sztuk

Siarczan Magnezu 1kg (sól gorzka)

Szyszki chmielu herbatka ekologiczna 25g Dary Natury

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *