SHATAVARI – zioło na zdrowie kobiet!

SHATAVARI – zioło na zdrowie kobiet!

Shatavari jest dziko rosnącym szparagiem. Od wieków walczy o zdrowie kobiet, w ajurwedzie jest uważany za lek odmładzający kobietę.

Roślina Shatavari jest bardzo ważnym elementem tradycyjnej medycyny indyjskiej – Ajurwedy i znana jest jako najczęściej stosowane zioło dla kobiet . jej medyczne właściwości zostały opisane zarówno w indyjskiej, jak i brytyjskiej farmakopei. Tradycyjnie korzeń Shatavari stosowany jest w problemach hormonalnych, a wywar z korzenia stosuje się jako główny preparat regenerujący macicę. Uważa się, że Shatavari pomaga odbudować w ciel „ojas”, które zapewnia witalność, odporność i dobry sen.

Botanika rośliny:

Shatavari (Asparagus racemosus), roślina z rodziny szparagowatych, rośnie na terenie Indii, Himalajów, w Nepalu i na Sri Lance.

Jakie zawiera składniki aktywne: saponiny steroidowe i alkaloidy policykliczne.

Jakie działanie wykazuje roślina: wyciąg z korzenia Shatavari wpływa korzystnie na równowagę hormonalną kobiet. Wspomaga regulację cyklów menstruacyjnych, łagodzi objawy zespołu napięcia przedmiesiączkowego oraz pomaga utrzymać w zdrowiu system rozrodczy. Odżywia i wzmacnia macicę przed planowaną ciążą.

Shatavari wpływa również korzystnie na męski system rozrodczy.

Wspomaga organizm kobiety w okresie menopauzy, łagodzi rozdrażnienia, uderzenia gorąca, problemy z pamięcią. Zawiera roślinne estrogeny, które naturalnie regulują poziom estrogenu, także w przypadku przebytej histerektomii.

Wspomaga organizm kobiety w okresie połogu oraz wzmaga laktację.

Wpływa korzystnie na prawidłowe funkcjonowanie układu nerwowego, wykazuje działanie uspokajające i relaksujące oraz pomaga w zasypianiu.

Zastosowanie:

- nieregularne cykle menstruacyjne,

- bezpłodność,

- impotencja u mężczyzn,

- menopauza,

- zespół napięcia przedmiesiączkowego,

- problemy z laktacją,

- bezsenność, rozdrażnienie.

Składniki: standaryzowany wyciąg z korzeni Shatavari (Asparagus racemosus) do 20% saponin, stabilizator – hydroksypropylometyloceluloza (składnik otoczki kapsułki).

Porcja dzienna (2 kapsułki) zawiera 440mg wyciągu z shatavari (w tym 88mg saponin).

Porcja produktu zalecana do spożycia w ciągu dnia: 1 kapsułka, 2 razy dziennie po posiłku.

Nie przekraczać zalecanej porcji do spożycia w ciągu dnia.

Suplement diety nie może być stosowany jako substytut (zamiennik) zróżnicowanej diety. Produkt nie jest wskazany dla kobiet w ciąży i matek karmiących piersią. Nie stosować w przypadku nadwrażliwości na którykolwiek składnik produktu.  Zróżnicowany sposób odżywiania zapewnia prawidłowe funkcjonowanie organizmu i zachowanie dobrej kondycji.

Sposób przechowywania: suplement diety powinien być przechowywany w sposób niedostępny dla małych dzieci.

Producent:

Hepatica

Produkty powiązane

Shatavari 90kps.

Owoc niepokalanka mielony 100 g

Czerwona koniczyna 100 kapsułek

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *