Prawdziwy cynamon

Prawdziwy cynamon

Codziennie otaczamy się rzeczami wyprodukowanymi w Chinach. Często są to liche produkty, imitujące te z wyższej pólki. Wyjątkiem nie jest cynamon. O ile ma się możliwosć, warto wybierać cynamon cejloński. Stosowany z powodzeniem od tysięcy lat.


Różnice

Cynamon cejloński, czyli Cinamomum Verum - cynamon prawdziwy, Pochodzący z Sri Lanki, ma szlachetniejszy smak od Cynamonu Cassia. O ile ten drugi ma pełny, bardziej intensywny posmak, o tyle cejloński charakteryzuje się łagodniejszym, z nutą goździkową. Jest ponadto dziesięć razy droższy od swego chińskiego odpowiednika. Cynamon cejloński łatwo się mieli, czego nie można powiedzieć o chińskim. Jest zdrowszy od zamiennika. Poza tym można go kupić w sklepach zielarskich, a chiński w każdym sklepie spożywczym.

Cynamon cejloński
Cynamon cejloński

 

Przyprawa na problemy

 

Cynamon cejloński jest nie tylko przyprawą lecz również środkiem leczniczym. Oto przykłady, kiedy może pomóc:
- w przypadku kłopotów z zapamiętywaniem i koncentracją. Jego aromat pozytywnie działa właśnie na zdolności poznawcze.
- gdy chcemy pozbyć się złego cholesterolu. Aby się uporać z problemem, trzeba spożywać codziennie pół łyżeczki cynamonu.
- w przypadku nowotworów. Według literatury fachowej, pomaga zmniejszyć rozprzestrzenianie się komórek rakowych.
- gdy bolą nas stawy. Recepta na zmniejszenie bólu, to pół łyżeczki cynamonu, zmieszanego z łyżką miodu. Tak przyrządzoną mieszankę należy pić codziennie, przez tydzień, przed śniadaniem. Po tym okresie ból stawów pozostaje tylko niemiłym wspomnieniem.
- niektórzy naukowcy są zdania, że reguluje poziom cukru we krwi.
- działa wspomagająco w zwalczaniu drożdży.
- stanowi bogate źródło wapnia, żelaza, manganu i błonnika.
- kora i olejek z cynamonu dobrze działają na skórę, likwidując trądzik, przebarwienia skórne, rozjaśniając ją. Usuwają też ropne wypryski. W jaki sposób pozbyć sie trądziku? Należy wymieszać łyżeczkę cynamonu z taką samą ilością miodu. Następnie maseczkę nałożyć przed snem na twarz. Rano należy zmyć mieszankę ciepłą wodą. Zabieg powinno powtarzać się przez dwa tygodnie.
- pół łyżeczki przyprawy dziennie, pozwoli nam schudnąć. Przyspieszy przemianę materii i zmniejszy apetyt.
- pomaga w przeziębieniu. Gdy choroba dopiero się rozwija, można go przyjmować, aby rozgrzać organizm.

Cena a jakość

Cynamon cejloński, jak już napisaliśmy, jest dziesięć razy droższy od chińskiego. Warto jednak wybierać lepszy produkt, bo jakość ma znaczenie. Mówi się, że jesteś tym, co jesz. Wybierajmy zatem pełnię zdrowia i unikalny smak.

Produkty powiązane

Cynamon cejloński 200g

Cynamon 60g

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *