OBOWIĄZEK NOSZENIA MASECZEK OCHRONNYCH OD 16 KWIETNIA. TRZEBA ZAKRYĆ NOS I USTA.

OBOWIĄZEK NOSZENIA MASECZEK OCHRONNYCH OD 16 KWIETNIA. TRZEBA ZAKRYĆ NOS I USTA.

Rząd nakłada na obywateli coraz to kolejne ograniczenia. Jedni się z tym zgadzają, inni jeszcze walczą z takimi decyzjami (myślę, że do czasu jednak). Wczoraj została ogłoszona nowa informacja: OBOWIĄZEK NOSZENIA MASECZEK OCHRONNYCH OD 16 KWIETNIA. Chodzi o zakrywanie ust i nosa w przestrzeni publicznej. Do 19 kwietnia zostaną przedłużone obostrzenia dotyczące galerii handlowych, kin, teatrów, zakładów fryzjerskich i punktów usług. Do 26 kwietnia będą zamknięte szkoły i przedszkola. Jednocześnie wciąż obowiązuje ograniczenie wychodzenia z domów.

Jakie mamy nieliczne wyjątki od restrykcyjnych ograniczeń:

- dojazdu do i z pracy (dotyczy to także zakupu towarów i usług związanych z zawodową działalnością),

-   wolontariatu na rzecz walki z COVID-19 (dotyczy to pomocy osobom przebywającym na kwarantannie lub osobom, które nie powinny wychodzić z domu),

- załatwiania spraw niezbędnych do życia codziennego (do czego zalicza się np., niezbędne zakupy, wykupienie lekarstw, wizyta u lekarza, opieka nad bliskimi),

- kwarantanny domowe,

-dzieci i młodzież (do 18 roku życia), nie mogą wyjść z domu bez opieki. Tylko obecność rodzica, opiekuna prawnego lub kogoś dorosłego usprawiedliwia ich obecność na ulicy i tylko jeśli chodzi o wymienione powyżej przypadki,

- ograniczenie dotyczące przemieszczania się, podróżowania i przebywania w miejscach publicznych (zgromadzenie nie więcej niż 2 ludzi).

Gdyby nie już podjęte decyzje, na pewno mielibyśmy kilkadziesiąt tysięcy chorych.

CZY KONIECZNIE TYLKO MASECZKA?

Otóż nie tylko. Można zakrywać również twarz szalikiem, bądź chustą. Ale oczywiście maseczki są wygodniejsze. Można zaopatrzyć się w te jednorazowe. Wiele osób szyjących maseczki wielorazowe. Pojawiła się niezliczona ilość filmików instruktarzowych, jak uszyć maseczkę. Bo wystarczy nawet bawełniana poszewka, której już nie używamy.

CO W PRZYPADKU ZŁAMANIA TEGO OBOWIĄZKU?

Rząd na pewno nałoży odpowiednio wysokie kary, za złamanie obowiązku nie noszenia maseczek w przestrzeni publicznej – chociaż o tym mają jeszcze być podane informacje.

Można sobie przypomnieć, jak dzieje się w przypadku złamania zakazu np. spacerowania, czy biegania w parku.

Niestety na własnej skórze przekonamy się, jak będzie  w przyszłości. Najważniejsze jest jednak włączenie własnego myślenia!

Produkty powiązane

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *