Mieszanka ziołowa „Przy stłuszczeniu wątroby” wg Ojców Bonifratrów

Mieszanka ziołowa „Przy stłuszczeniu wątroby” wg Ojców Bonifratrów

Mieszanka ziołowa "Przy stłuszczeniu wątroby" wg Ojców Bonifratrów to skuteczne narzędzie do walki z ciężkim problemem jakim jest stłuszczenie wątroby.
Przyczyną tak poważnego zwyrodnienia bywa często nadmierne spożywanie tłuszczów, zwiększona biosynteza kwasów tłuszczowych (brak witaminy B1), zmniejszone wydalanie fosfolipidów (brak czynników lipotropowych).

Stłuszczenie wątroby wiąże się często z zatruciami, także alkoholem (długotrwałym alkoholizmem, ciężką niedokrwistością, a nawet przewlekłym schorzeniem jelit). Przy stwierdzeniu tej choroby konieczne jest zastosowanie surowej diety ( jak w zapaleniu wirusowym wątroby ). Pomocnicze, bardzo istotne znacznie w leczeniu tej choroby mają mieszanki ziołowe (przede wszystkim te, zawierają cholinę, mezoinzyt). Celem mieszanki jest lepsze ukrwawienie naczyń włosowatych wątroby oraz pobudzenie wytwarzania żółci i zapewnienie jej dopływu do dwunastnicy.

Mieszanka ziołowa jaki skład?

Skład mieszanki:
ziele pięciornika gęsiego 50g
ziele rzepiku pospolitego 50g
ziele szanty zwyczajnej, 50g
ziele krwawnika 50g
korzeń lukrecji 50g
koszyczek rumianku 25g
korzeń cykorii 25g

Sposób użycia:

Wszystkie zioła wymieszać najlepiej w papierowej torbie. Z podanych ziół sporządzić odwar: 2 łyżki ziół na 2-5 szklanki wody, gotować 3 minuty, przecedzić. Pić po 2/3 szklanki 3 razy dziennie na pół godziny przed jedzeniem.

Czy warto?

Mieszanka ziołowa "Przy stłuszczeniu wątroby" wg Ojców Bonifratrów jest bardzo popularna wśród zielarzy polecających naturalne kuracje.

Problem stłuszczenia wątroby powinno się leczyć poprzez dietę. Odpowiednio przygotowane posiłki to podstawa, która jest niezbędna do regeneracji wątroby. Tak samo jak najlepiej całkowite odstawienie alkoholu. Nie pomogą żadne tabletki, zioła czy ekstrakty, jeżeli wątroba nie będzie miała "spokoju". Stłuszczenie wątroby to poważna choroba, która jest bagatelizowana przez większość ludzi.
Ostropest plamisty, dziurawiec oraz mniszek lekarski to kolejne zioła które powinno się brać pod uwagę przy oczyszczaniu i regeneracji wątroby.

Produkty powiązane

Krople na pasożyty

Herbatka na lamblie

ekstrakt z piołunu

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *