Kawa zdrowia doda

Kawa zdrowia doda

Być może nie wyobrażasz sobie dobrego początku dnia bez filiżanki kawy. A może nie wyobrażasz sobie dnia z kawą. Dużo napisano o jej zgubnych właściwościach. Tak, czy inaczej, omówimy dziś zbawienne właściwości kawy, na przekór jej przeciwnikom.

Kawa na przemianę materii

Zacznijmy od tego, że napój ten korzystnie wpływa na przemianę materii. Dzięki niemu organizm szybciej spala tłuszcz. Dlatego, jeśli chcesz zrzucić zbędne kilogramy, powinieneś pić kawę lub przyjmować suplementy zawierające kofeinę. Dobrze jest wzmocnić jej działanie odpowiednią dietą i ćwiczeniami. Kawa działa bowiem pozytywnie na pracę mięśni podczas treningu. Są wtedy bardziej wydajne.

Dobry wygląd a kawa

Kawa oddziałuje także w inny sposób na nasz wygląd. Mnóstwo osób, szczególnie pań, szuka środka , który odmłodziłby wygląd skóry i zachował ją w niezmienionym stanie przez lata. Wybór pada na droższe lub tańsze kosmetyki, przeciwdziałające starzeniu się skóry. One zawierają kofeinę. Po pierwsze, za jej sprawą poprawia się mikrokrążenie w skórze. Po drugie, kofeina działa antybakteryjnie i przeciwzapalnie. I po trzecie, opóźnia się rozkład witaminy C, a skóra jest wygładzona. Związki polifenolowe zawarte w kofeinie - oto sprawcy wspaniałego wyglądu, do którego dąży coraz więcej osób.
Jeśli już omawiamy sprawy dobrego wyglądu, nie zapominajmy o kremach pod oczy. W nich również jednym ze składników nierzadko jest kofeina. Zapomnijmy o cieniach pod oczami. Kofeina rozszerza naczynia naczynka włosowate skóry. Dzięki temu krew przepływa swobodniej, a skóra wygląda zdecydowanie lepiej.

Kawa ziarno
Kawa ziarno

Na problemy z pamięcią - kawa

To nie koniec plusów kawy. Czy pamiętasz, co jadłeś wczoraj na śniadanie? Jeśli nie, to może powinieneś spróbować kawy. Poprawia koncentrację i pamięć krótkotrwałą. Jest niczym poranny prysznic dla twojego mózgu. Działać zaczyna mniej więcej po piętnastu minutach od wypicia. Po trzech godzinach jej działanie na organizm osiąga apogeum, a twój mózg staje się wydajniejszy.

Kawa - filiżanka na alergię i astmę

Kofeina jest też pomocna podczas alergii i astmy. Coraz więcej osób cierpi na te schorzenia. Nieleczona alergia prowadzi do astmy. Jeśli ciężko ci oddychać, rozważ zastosowanie kofeiny. Obniża ona stężenie histaminy. Ta substancja odpowiedzialna jest za reakcje alergiczne. Kofeina podczas astmy jest na wagę złota. Ma właściwości rozszerzające oskrzela. Dzięki temu ataki duszności występują rzadziej. Mniejsze jest też ich nasilenie.

Kawa antynowotworowo

Kolejną plagą współczesności są różnego rodzaju nowotwory. Każdy chciałby się przed nimi ustrzec. Nie wynaleziono jeszcze środka, zapobiegającego zapadaniu na te choroby. Z pomocą przybywa kofeina i zawarte w niej antyoksydanty. Neutralizują one wolne rodniki, organizm się oczyszcza i staje bardziej odporny na zachorowania. Współcześnie uważa się, że antyoksydanty są zdolne obronić materiał genetyczny przed uszkodzeniem, chroniąc przed częścią chorób nowotworowych. W czasie palenia ziaren, wzrasta ilość tych przeciwutleniaczy.

Kawa przeciwdziała chorobie Alzheimera i Parkinsona

Dla smakoszy jeszcze jedna pozytywna wiadomość. Być może macie mniejsze szanse aby zachorować na choroby Alzheimera i Parkinsona. Najnowsze doświadczenia, prowadzone na znacznej grupie osób dowodzą, że można spowolnić rozwój choroby Alzheimera. Istnieje też szansa na opóźnienie wystąpienia choroby Parkinsona.

Kawa - plusy, czy minusy

Jak widać, kawa ma swoją pozytywne strony. Wystarczy ją pić w rozsądnych ilościach. Jak ze wszystkim, ważny jest umiar i zdrowy rozsądek. Od ciebie będzie zależało, czy ta filiżanka jest do połowy pełna, czy do połowy pusta.

Produkty powiązane

Przyprawa do kawy

Kawa energetyczna

One Comment

  1. Ja również jestem zwolenniczką teorii, że kawa to więcej dobrego, aniżeli złego. Oczywiście, tylko wtedy, gdy nie przesadzamy i picie porannej kawy nie jest dla nas swoistym nałogiem.

    Wiele osób nie docenia kawy, bo nawet nie jest zorientowanych, że to dzięki niej cieszy się lepszym zdrowiem i urodą. Oczywiście, trudno spodziewać się, że nagle filiżanka kawy uchroni nas przed nowotworami, nie mniej – ja zawsze zaczynam od niej dzień – zarówno dla przyjemności, jak i tych wszystkich korzyści, o których piszesz.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *