Ekstrakt z piołunu 15ml – oczyszczanie organizmu

Ekstrakt z piołunu 15ml – oczyszczanie organizmu

PIOŁUN – CZYM JEST I GDZIE MOŻEMY GO ZNALEŚĆ?

- inne nazwy piołunu: Artemisia absinthium, bylica piołun, panieńskie ziele, psia ruta, wermut, absynt.

- należy do rodziny astrowatych, jest rośliną wieloletnią, osiąga ok. 80cm wysokości, występuje w postaci krzewu z zielono-szarawymi rozgałęzionymi liśćmi oraz łodygami, które z czasem drewnieją u nasady. Liście posiadają lekkie owłosienie, drobny meszek.

- zawiera gorycze (absyntynę, anabsyntynę), flawonoidy, kwasy organiczne, garbniki, olejek etetyczny (felandren, chamazulen, bisabolen, tujon), sole mineralne (dlatego posiada swój charakterystyczny gorzki posmak) - dzięki temu wykazuje właściwości bakteriobójcze, przeciwzapalne, żółciopędne, przeciwskurczowe oraz przeciwpasożytnicze.

- kwiaty są drobne, żółte, ułożone w kuliste koszyczki.

- roślinę można spotkać w strefie umiarkowanej Europy, Azji i w krajach śródziemnomorskich. W Polsce rośnie na pastwiskach, nieużytkach i leśnych polanach na terenie całego kraju.

- jeszcze do niedawna piołun wzbudzał wiele kontrowersji – na jego bazie był wyrabiany wysokoprocentowy alkohol – absynt.

- w dawnych czasach wierzono, iż ziele piołunu posiada właściwości psychoaktywne, może dodatkowo wywołać halucynacje.

- napar sporządzony z ziele  piołunu jest jednak bezpieczny, jeżeli spożywa się go w zalecanych dziennych dawkach do spożycia, i przede wszystkim nie nadużywa (po spożyciu większej ilości może dojść do biegunki, wymiotów. ).

W JAKICH DOLEGLIWOŚCIACH SPRAWDZI SIĘ ZIELE PIOŁUNU?

- pobudza wydzielanie soków trawiennych, działa przeciwpasożytniczo (glista ludzka, owsiki czy nicienie), moczopędnie, antyseptycznie.

- sporządzony napar stosuje się przy braku apetytu i uczuciu pełności.

- napary stosuje się w przewlekłym nieżycie żołądka i jelit, schorzeniach żołądka przebiegających z bezsocznością, przy zmniejszonym wydzielaniu żółci.

- zewnętrznie stosuje się naparów z piołunu we wszawicy i świerzbie, przy zakażeniu owsikami stosuje się napar w postaci lewatywy.

Bezpieczeństwo w spożywaniu naparu z piołunu:

- piołun używany w ograniczonych ilościach przynosi korzyści zdrowotne. Jednak, spożywana w zbyt dużej ilości może stanowić zagrożenie dla zdrowia. A to dlatego, iż zawiera tujon – bardzo niebezpieczny organiczny związek chemiczny (tujon jest toksyczny w dużej ilości dla organizmu ludzkiego, niekorzystnie wpływa na korę mózgową).

- przeciwwskazaniami są: ciąża, karmienie piersią, uczulenie na substancje zawarte w zielu, skłonność do krwawień, przewlekłe choroby serca, wrzody dwunastnicy, wrzody żołądka. Niewskazane jest picie piołunu przez dzieci.

ekstrakt z piołunu 15ml
ekstrakt z piołunu 15ml

W JAKI SPOSÓB POWSTAJE EKSTRAKT Z PIOŁUNU?

Ekstrakt z piołunu uzyskuje się z ziele piołunu. Preparat posiada bardzo szeroki zakres działania. Ekstrakt z piołunu wzmacnia organizm i reguluje pracę układu pokarmowego, przyspiesza również przemianę materii i ułatwia trawienie.

Ekstrakt” – wywodzi się od łacińskiego rzeczownika „extractum” – czyli to co wyciągnięte. Taki wyciąg/ekstrakt jest bardziej skoncentrowany.

Skoncentrowany – oznacza to w tym przypadku taki, w którym konkretny wykorzystany składnik roślinny posiada wyższe stężenie niż występując w naturalnej postaci.

Poszczególne składniki wchodzące w skład ekstraktu z piołunu: ziele piołunu (Absinthii herba), spirytus rektyfikowany (zawartość etanolu max 50%), woda.

Sposób użycia ekstraktu z piołunu:

Wskazane jest stosowanie jako uzupełnienie diety dla osób dorosłych, 10 kropli rozpuścić w 100 ml wody. Przyjmować 2 razy dziennie przed posiłkiem przez 17 dni i powtórnie można stosować po co najmniej dwu miesięcznej przerwie. Nie należy przekraczać zalecanej porcji dziennego spożycia.

Zalecane jest stosowanie zróżnicowanej i bogatej w środki odżywcze diety.

DLACZEGO EKSTRAKT Z PIOŁUNU JEST SKUTECZNIEJSZY W REGULACJI PRACY UKŁADU POKARMOWEGO NIŻ SAM PIOŁUN?

Ekstrakt z piołunu posiada wiele właściwości pozytywnie wpływających na nasz organizm. Zawiera naturalne substancje czynne wspomagające pracę układu pokarmowego. W naturalny sposób wspomaga i ułatwia trawienie. Polecany przez zielarzy na pobudzenie funkcji wydalniczych oraz jako środek odkażający i przeciwrobaczny.

W SKŁAD JAKICH KOMPLEKSOWYCH KURACJI WCHODZI EKSTRAKT Z PIOŁUNU?

*kuracja (podstawowa) na oczyszczenie jelit ze złogów:

Ekstrakt z zielonej naowocni orzecha

Ekstrakt z piołunu

Ekstrakt z goździków

*kuracja wzmacniająca na oczyszczenie jelit:

Ekstrakt z zielonej naowocni orzecha

Ekstrakt z piołunu

Ekstrakt z goździków

Ekstrakt ziołowy Antiquus

NAJCZĘŚCIEJ WYMIENIANE WŁAŚCIWOŚCI LECZNICZE EKSTRAKTU Z PIOŁUNU:

- poprawia trawienie i wchłanianie składników pokarmowych,

- cytotoksyczne i antynowotworowe,

- pobudza miesiączkowanie i diurezę

- leczy dyspepsję i anorexię,

- pobudzające wydzielanie soku żołądkowego, ( kwasu solnego oraz soku trzustkowego),

- usuwa przykry zapach z ust

- obniża gorączkę

- hamuje rozwój gronkowców, paciorkowców, laseczek beztlenowych oraz drożdżaków,

- działa przeciwzapalnie i odkażająco,

- wspomaga leczenie chorób zakaźnych i skórnych,

- działanie antybakteryjne,

- działanie spazmolityczne,

- działanie czyszczące krew (depurativum), przeciwnieżytowe,

- działanie przeciwrobacze, antypierwotniakowe,

Suplement diety nie może być stosowany jako substytut zróżnicowanej diety.

Sposób przechowywania: w temperaturze pokojowej, szczelnie zamknięte, w sposób niedostępny dla małych dzieci. Chronić przed światłem.

Uwaga: preparat zawiera 50% etanolu. Może osłabić zdolność kierowania pojazdami mechanicznymi i obsługę maszyn będących w ruchu. Preparat nie powinien być stosowany przez kobiety w ciąży oraz matki karmiące.

Pojemność: 15 ml

Producent: Medi-Flowery ApS, Box 42, 2660 Br. Strand, Dania

Produkty powiązane

Antiquus 90 ml

Ekstrakt z zielonej naowocni orzecha 90ml.

Ekstrakt z piołunu 15ml

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *