Ekstrakt z goździków korzennych 15ml – reguluje prace układu pokarmowego

Ekstrakt z goździków korzennych 15ml – reguluje prace układu pokarmowego

GOŹDZIKI KORZENNE

Dla większości z nas goździki korzenne kojarzą się z przyprawą kuchenną, z okresem świątecznym, albo pysznym grzańcem z kawałkami cynamonu i anyżem.

Goździki mają jednak szersze zastosowanie...

CZYM SĄ GOŹDZIKI I GDZIE ROSNĄ?

Goździki to w rzeczywistości suszone pąki kwiatowe goździkowca korzennego - wiecznie zielonego drzewa, które pochodzi z Azji. Znane są już od ponad 2 tys. lat. Wówczas to za czasów dynastii Han w Chinach, był stosowany w leczeniu. Goździki zawierają mianowicie eugenol - substancję, która zmniejsza aktywność enzymów które prowadzą do stanów zapalnych, hamuje rozwój infekcji drożdżowej. Poza tym goździk znalazł zastosowanie także w leczeniu innych dolegliwości.

W JAKICH DOLEGLIWOŚCIACH SPRAWDZĄ SIĘ GOŹDZIKI:

infekcje dróg oddechowych (mają także działanie wykrztuśne i rozrzedzające gęstą wydzielinę),

ból gardła,

niestrawności i zaburzeniach łaknienia,

stosowane miejscowo doskonale pomogą w urazach i stanach zapalnych.

ból zęba i głowy,

obniżą poziom cholesterolu,

na przeziębienie,

na świeży oddech,

w kuchni,

na pasożyty (medycyna ludowa uważa  goździki za naturalny środek przeciwrobaczny).

ekstrakt z goździków
ekstrakt z goździków 15ml

W JAKI SPOSÓB POWSTAJE EKSTRAKT Z GOŹDZIKÓW?

Ekstrakt z goździków korzennych uzyskuje się z suszonych pęków kwiatów goździkowca korzennego. Preparat posiada bardzo szeroki zakres działania.

Ekstrakt z goździków wspomaga trawienie, wpływa na prawidłowe działanie układu pokarmowego, pobudza perystaltykę jelit, a tym samym wspiera funkcje samooczyszczania się jelit.

Ekstrakt” – wywodzi się od łacińskiego rzeczownika „extractum” – czyli to co wyciągnięte. Taki wyciąg/ekstrakt jest bardziej skoncentrowany.

Skoncentrowany – oznacza to w tym przypadku taki, w którym konkretny wykorzystany składnik roślinny posiada wyższe stężenie niż występując w naturalnej postaci.

Poszczególne składniki wchodzące w skład ekstraktu z goździków: pączki kwiatów drzewa goździkowca korzennego (Caryophylli flores), spirytus rektyfikowany (zawartość etanolu max 50%), woda.

Sposób użycia ekstraktu z goździków:

Ekstrakt powinien być stosowany jako uzupełnienie diety dla osób dorosłych, 7 kropli rozpuścić w 100 ml wody. Przyjmować 3 razy dziennie na 15 min przed posiłkiem. Nie należy przekraczać zalecanej porcji dziennego spożycia. Suplement diety nie może być stosowany jako substytut zróżnicowanej diety.

Zalecane jest stosowanie zróżnicowanej i bogatej w środki odżywcze diety.

DLACZEGO EKSTRAKT Z GOŹDZIKÓW JEST SKUTECZNIEJSZY W WALCE Z PASOŻYTAMI NIŻ SAME GOŹDZIKI?

Ekstrakt z goździków korzennych produkowany jest przez Duńską firmę Medi-Flowery.

Posiada wiele właściwości pozytywnie wpływających na nasz organizm. Zawiera naturalne substancje czynne wspomagające pracę układu pokarmowego. W naturalny sposób wspomaga trawienie, wpływa na prawidłowe działanie układu pokarmowego, pobudza perystaltykę jelit, a tym samym wspiera funkcje samooczyszczania się jelit.

Godne polecenia są również inne produkty tejże firmy (ekstrakt z zielonej naowocni orzecha, ekstrakt z piołunu, antiquus, olejek oregano, nefris, L-ornityna, płyn ziołowy do okładów, ekstrakt z rdestu ostrokończystego), z którymi  można, a nawet należy ekstrakt z goździków korzennych łączyć – podczas poszczególnych kuracji oczyszczających jelita, wątrobę oraz nerki. Takie zestawy działają oczyszczająco na cały układ pokarmowy, a w szczególności oczyszczają organizm zakażony pasożytami.

KOMU POLECANY JEST EKSTRAKT Z GOŹDZIKÓW?

Suplement diety jest polecany jako naturalne zapobieganie wzdęciom i gazom, skurczom żołądkowym i jelitowym oraz przykremu zapachowi z jamy ustnej.

W SKŁAD JAKICH KOMPLEKSOWYCH KURACJI WCHODZI EKSTRAKT Z GOŹDZIKÓW?

*kuracja (podstawowa) na oczyszczenie jelit ze złogów:

Ekstrakt z zielonej naowocni orzecha

Ekstrakt z piołunu

Ekstrakt z goździków

*kuracja wzmacniająca na oczyszczenie jelit:

Ekstrakt z zielonej naowocni orzecha

Ekstrakt z piołunu

Ekstrakt z goździków

Ekstrakt ziołowy Antiquus

Sposób użycia ekstraktu z goździków korzennych, zalecany przed producenta:

jako uzupełnienie diety dla osób dorosłych, 7 kropli rozpuścić w 100 ml wody. Przyjmować 3 razy dziennie na 15 min przed posiłkiem. Nie należy przekraczać zalecanej porcji dziennego spożycia.

Suplement diety nie może być stosowany jako substytut zróżnicowanej diety.

Sposób przechowywania: w temperaturze pokojowej, szczelnie zamknięte, w sposób niedostępny dla małych dzieci. Chronić przed światłem.

Uwaga: preparat zawiera 50% etanolu. Może osłabić zdolność kierowania pojazdami mechanicznymi i obsługę maszyn będących w ruchu. Preparat nie powinien być stosowany przez kobiety w ciąży oraz matki karmiące.

Producent: Medi-Flowery ApS, Box 42, 2660 Br. Strand, Dania


PRZECIWWSKAZANIA DO STOSOWANIA KURACJI:

  1. Jeśli z jakiegokolwiek powodu nie wolno przyjmować więcej niż 1 litr płynów dziennie (w czasie trwania jakiejkolwiek kuracji wskazane jest spożywanie sporej ilości płynów).
  2. Jeśli w trakcie pojawią się objawy przeziębienia, kurację należy przerwać i zacząć do początku po wyleczeniu.
  3. W czasie ciąży i karmienia piersią. Zabiegi oczyszczające można rozpocząć najwcześniej 3 miesiące po porodzie, a w przypadku matek karmiących dopiero po 3 miesiącach od zakończenia  karmienia.
  4. W chorobie wrzodowej żołądka i/lub dwunastnicy kuracje można stosować dopiero po całkowitym wyleczeniu.
  5. W trakcie leczenia antybiotykami.
  6. Po każdym szczepieniu (np. przeciw grypie, tężcowi). Kurację można rozpocząć dopiero po czterech tygodniach.
  7. Po każdym zabiegu chirurgicznym (kurację ziołową można stosować dopiero po 3 miesiącach).
  8. Jeśli jest się w trakcie zabiegów chemioterapii czy radioterapii. Wszelkie kuracje ziołowe należy zakończyć co najmniej na tydzień przed rozpoczęciem chemioterapii. Żadnej z kuracji nie można rozpocząć wcześniej niż 2 tygodnie po zakończeniu chemioterapii.
  9. Jeśli przyjmuje się leki cytostatyczne.
  10. W połączeniu z innymi kuracjami ziołowymi i hemeopatycznymi, urynoterapią czy głodówką. Każdą z opisanych kuracji oczyszczających należy przeprowadzić osobno.

Podczas kuracji oczyszczających nie należy stosować octu jabłkowego, błonnika w [postaci mieszanki babki płesznik i babki jajowatej ani zwiększonych dawek witaminy C. nie pić wody z dodatkiem soli, nawet ze szczyptą.

Należy podkreślić, że jeśli się mieszka lub często przebywa w pomieszczeniach zagrzybionych, przeprowadzenie kuracji oczyszczających organizm może mieć mniejszy efekt. Zarodniki grzybów są bowiem silniejsze od najskuteczniejszej kuracji.

Produkty powiązane

Ekstrakt z z piołunu 15ml

Ekstrakt z zielonej naowocni orzecha 90ml

Antiquus ekstrakt ziołowy 90ml

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *