DLACZEGO WARTO ZACZĄĆ DZIEŃ OD WODY Z KURKUMĄ? – jej fenomenalne działanie na organizm + przepis

DLACZEGO WARTO ZACZĄĆ DZIEŃ OD WODY Z KURKUMĄ? – jej fenomenalne działanie na organizm + przepis

Czy czasem zastanawialiście się dlaczego w krajach indyjskich, nie ma aż tak wielkiej zachorowalności na raka? Odpowiedź jest prosta: ich kuchnia jest po brzegi wypełniona przyprawami, różnokolorowymi, przeróżnie smakującymi, aromatycznymi. Jest wśród nich jedna, która przeciwdziała wielu chorobom – KURKUMA.

Naukowcy z Uniwersytetu Kalifornijskiego w Los Angeles przeprowadzili badania, mające na celu przetestowanie kurkuminy jako skutecznego środka w walce z alzheimerem i demencją starczą. Wyniki zostały opublikowane w "American Journal of Geriatric Psychiatry":

„Dokładne działanie kurkuminy nie jest pewne, ale może wykazywać zdolności do zmniejszania stanu zapalnego mózgu, który odpowiada zarówno za chorobę Alzheimera, jak i za depresję.” - powiedział dr. Gary Small, dyrektor Oddziału Psychiatrii Wieku Podeszłego Uniwersytetu w Los Angeles.

Przedstawiamy wam przepis na wodę kurkumową, którą powinniśmy pić każdego dnia, dla własnej przyjemności, dla zdrowia, żeby ustrzec się przed chorobami.

Kurkuma to nic innego jak ostryż (długi, domowy), szafranica, szafran indyjski, żółcień lub żółty imbir.

Właśnie ta kurkuma daje specyficzną żółtawo-pomarańczową barwę potrawom carry, przygotowywanym już niema na całym świecie.

Właściwości kurkumy:

- kurkuma stosowana jako przyprawa, pobudza wydzielanie żółci, gastryny, sekretyny i enzymów trzustkowych, działa także antybakteryjnie i rozkurczająco.

- kurkuma w pozytywny sposób wpływa na osoby cierpiące na dolegliwości trawienne, schorzenia wątroby czy trzustki.

- kurkuminę stosuje się  również w leczeniu infekcji na tle wirusowym (pozwala na zahamowanie namnażania się wirusów, zapobiega powstaniu i rozwojowi schorzeń bakteryjnych i grzybiczych).

- aby zwiększyć przyswajalność kurkuminy przez nasz organizm, najlepiej jest przyjmować ją razem z czarnym pieprzem oraz w obecności tłuszczu (dodatek czarnego pieprzu wyostrza subtelny smak napojów, zwiększa jednocześnie wyjątkowe właściwości kurkumy).

 

PRZEPIS NA WODĘ Z KURKUMĄ – do picia na co dzień

Składniki:

- szklanka ciepłej wody,

- sok wyciśnięty z ½ cytryny

- ½ łyżeczki kurkumy

- opcjonalnie dla smaku (jeżeli ktoś oczywiście preferuje. Warto dobrać swój indywidualny „smak”, żeby z przyjemnością miksturę pić): miód, cynamon, imbir

- szczypta czarnego pieprzu (kurkumina z pieprzem jest lepiej przyswajalna)

- skoro kurkumina rozpuszcza się w tłuszczach (i lepiej się przyswaja), warto dodać jeszcze pół łyżeczki rozpuszczonego oleju kokosowego. 

Przygotowanie:

Do szklanki z woda wlej wyciśnięty sok z cytryny, dodaj kurkumę i szczyptę pieprzu. Porządnie zamieszaj. Opcjonalnie dodajemy: miód, cynamon, olej kokosowy. Kurkuma ma tendencję do opadania na dno szklanki, dlatego warto mieć łyżeczkę przy sobie, i od czasu do czasu zamieszać.

Tak przygotowaną mieszankę należy pić najlepiej codziennie, najlepiej rano.

 

CO DA NAM CODZIENNE PICIE MIESZANKI?

- nauczy nas przede wszystkim sumienności,

- dbamy o swoje zdrowie,

- po kilku dniach powinniśmy zauważyć poprawę samopoczucia,

- woda z kurkumą wzmocni naszą odporność.

Produkty powiązane

herbatka-z-kurkuma-eko-25x20g

kurkuma-150g

kurkuma-i-czarny-pieprz-60kp

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *