Jak przyspieszyć poród?

Jak przyspieszyć poród?

Dziewięć miesięcy i ani dnia dłużej. Bywa jednak, że trzeba poczekać. Pod koniec ciąży kobieta, czuje duży dyskomfort, a czynności wykonywane wcześniej z łatwością, zaczynają sprawiać trudność.

Jeśli jest pod opieką ginekologa, a ciąża przebiega prawidłowo, nie należy się obawiać opóźnienia. Rzadko która kobieta rodzi w dokładnie wyznaczonym okresie. Dzieci rozwijają się we własnym tempie, przez co mogą przyjść na świat wcześniej lub później. Nie powinien zatem niepokoić termin na przykład opóźniony o dwa tygodnie.

Wywołać poród

Z każdym dniem po terminie, może narastać niepokój o potomstwo. Pojawiają się pytania, czy wszystko dobrze z dzieckiem. Pragniemy uspokoić, że jedynie od czterech do sześciu na sto mam, rodzi w termine.

Niektóre jednak wybierają metody przyspieszania porodu. Nie wolno ich stosować bez konsultacji z lekarzem. Przyspieszyć poród powinnien lekarz prowadzący ciążę.

Chodzenie? Naturalnie

Według nas najlepsze są metody naturalne. Pierwszą, o której napiszemy jest chodzenie. W tym przypadku działa siła grawitacji. Przyspiesza się tym sposobem skurcze porodowe. Można chodzić po schodach lub szybko maszerować. Aktywność fizyczna nie może być jednak zbyt intensywna. Odpada zatem uprawianie sportu czy ciężkie prace w domu.

Liście maliny

Niezwykle skuteczne mogą okazać się liście maliny. Nie należy stosować ich owoców. Warto pić sporządzony z liści napar. Nie jest zbyt smaczny, jednak przynosi rezultaty. Niektóre panie oczekują efektów takiej kuracji po jednym zastosowaniu. Prawda jest taka, że działanie wywaru odczuwa się go upływie kilku lub kilkunastu dni. Taki napój można pić aż do trzydziestego ósmego tygodnia ciąży. Liść maliny jest najczęściej stosowaną naturalną propozycją na przyspieszenie porodu.

Kobieta w ciąży
Kobieta w ciąży

Olej z pierwiosnka

Można też doustnie przyjmować olej z pierwiosnka. Tą metodę poleca wiele położnych. Dobrze też przyjmować kapsułki  lub wcierać olej w szyjkę macicy.

Olej rycynowy

Kolejną metodą jest działający przeczyszczająco olej rycynowy. Przyczynia się on do skurczów jelit, drażniących macicę. Tą metodę należy jednak skonsultować z lekarzem, zanim się ją zastosuje.

Seks

Na pewno bezpieczniejszym sposobem na wywołanie porodu jest seks, ponieważ nasienie jest bogate w prostaglandyny, czyli hormony, które rozszerzają szyjkę macicy. Skurcze pozwala wywołać orgazm, który wyzwala oksytocynę, nazywaną też hormonem miłości.

Masaż

Skuteczny może być też wykonywany nie krócej niż dwie godziny dziennie masaż sutków. To w jego wyniku uwalnia się oksytocyna pomagająca wywołać skurcze porodowe.

Akupresura

Polecamy także akupresurę, czyli masaż określonych punktów ciała. Z jej pomocą macica jest stymulowana do skurczów.

Dieta

Jednym z najprostszych sposobów jest modyfikacja diety. Należy jeść niektóre owoce pochodzące z tropików. Są wśród nich ananas, mango oraz kiwi.

Trochę psychologii

Opóźnić poród mogą emocje, strach przed zmianami i bólem porodowym. Zatem dobrze jest, jeżeli kobieta w ciąży oswaja lęki i dzieli się z otoczeniem swoimi obawami.

Daj dziecku czas

Nie należy przejmować się, jeżeli powyższe rady nie przyniosą oczekiwanego skutku. Nie wolno też stosować wszystkich, ponieważ nadmiar może zaszkodzić. Najlepszą metodą jest czas, który powinno się dać dziecku znajdującemu się w brzuszku. Ono czuje, kiedy ma przyjść na świat.

Produkty powiązane

Liść maliny 25g

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *